Kariyer

Aydınlar Dental'de kariyer fırsatları için bizimle iletişime geçin.

Bize Danışın
Bize Danışın

Bize Danışın

Aşağıdaki form doldurarak randevu bildirimi oluşturabilirsiniz.

Name(Gerekli)
Dosyaları buraya sürükleyin ya da
Azami dosya boyutu: 128 MB.

  Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  0/0

  Çalışanlar oldukça profesyonel, kibar ve yardımsever. Özellikle yurt dışından gelen hastalarda randevular konusunda çok hassaslar, saatler konusunda çok dikkatliler. Bu kliniği bulduğum ve burada tedavi olduğum için çok mutluyum.

  Malwina BLICHARZ

  04 Aralık 2017

  Pelin Karamik’e tüm ailemizle birlikte teşekkür ederiz, bana ve kız kardeşime harika bir tedavi sağladı, en başta yapılması gerekenleri ve tüm fiyatları detaylı bir şekilde bize gösterdi. tüm sorularımızı yanıtlamak ve son dakikada ablamla ilgilenmek için çok cana yakın ve nazik. Çok iyi, profesyonel ve güler yüzlü hizmet, hepimiz çok keyif aldık.

  Alan Baychorov

  20.01.2021

  Ağız ve Diş sağlığı merkezi hekimleri Mete Dalbeler, Neslihan Türker ve Ali Osman Maviş’e teşekkür ederim. Bilimsel olarak üst düzeyde üç hekimi bir arada bulmak ve tedavi olmak biz hastalar için büyük nimet. Başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

  Melek Yeşim KURUOĞLU

  11 Ekim 2018

  Diş Hekimleri Deniz hanım ve Sermin hanım uzmanlıklarının yanında tam birer misafirperverler. Benim gibi zor tedavi edilebilecek bir hastayı bile evinde ve huzurlu gibi hissettirmeyi başardılar. Huzurunuzda kendilerine çok teşekkür ederim.

  Seyhun Yamanel

  13 Temmuz 2018

  Dişlerim için yaptığınız herşey için çok teşekkür ederim. Emine Hanım ve Ülkü Hocam gerçekten hiç tahmin etmediğim, bir sonuç yarattılar. Dişlerimin onarımı için gösterdikleri özeni asla unutamam. Dişlerimden gerçekten çok mutluyum. Ayrıca emeği geçen diğer arkadaşlara da çok teşekkür ederim.

  Osman ŞAHAN

  26 Ağustos 2018
  Periodontal
  05 Aralık 2019

  Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2022

  Beslenme dışı emme (emzik, parmak)

  Beslenme dışı emme; sıklıkla emzik, başparmak veya diğer uzuvların (ayak ve el parmakları) bebek tarafından emilmesi ile gerçekleştirilen eylemdir. Tüm bebeklerde görülebilen bu eylem oldukça normal bir davranıştır. Esas sorun bu eylemin ne zamandan itibaren zararlı bir alışkanlık olduğudur. Emzik ve parmak emme eylemi yaşla beraber azalmaktadır. Bebekler bu eylemi genelde 2-4 yaş aralığında kendiliğinden sonlandırmaktadır.
  Beslenme dışı emmenin diş yapısına negatif etkileri 3 yaş altı çocuklar için oldukça azdır. Çoğunlukla kesici dişler adını verdiğimiz alt-üst ön dişler etkilenirler. Üst kesici dişler öne, dudağa doğru giderken alt kesici dişler arka, dil tarafına doğru yatabilirler. Beslenme dışı emme eylemi 3 yaşından itibaren bırakıldığı takdirde dişler üstünde meydana gelen bu problemler kendiliğinden ortadan kalktığı gibi ileri yaşlarda tedavi gerektirdiği durumlar da oluşabilmektedir. Ayrıca diş çürüğünü arttırabileceği için özellikle emzik kesinlikle bal, reçel veya benzeri tatlı gıdalara batırılıp verilmemelidir.

  Çocuk 2-4 yaş aralığında kendiliğinden bu eylemi bıraktığı takdirde problem oluşmamaktadır. 3 yaş altında çocuğa emzik veya parmak emme alışkanlığını bırakması için müdahale ve baskı yapılmamalıdır. 4 yaş üstü çocuklarda bu alışkanlığın temelinde kültürel durumlar ve çocuğun kendini güvende hissetmemesi gibi diğer faktörler olabileceği bilinmelidir. 4 yaş üstü çocukların bu eyleme devam ettiği takdirde sorunların artacağı, çene yüz yapısında problemler meydana gelebileceği bilinmelidir.