Kariyer

Aydınlar Dental'de kariyer fırsatları için bizimle iletişime geçin.

Bize Danışın
Bize Danışın

Bize Danışın

Aşağıdaki form doldurarak randevu bildirimi oluşturabilirsiniz.

Name(Gerekli)
Dosyaları buraya sürükleyin ya da
Azami dosya boyutu: 128 MB.

  Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  0/0

  Çalışanlar oldukça profesyonel, kibar ve yardımsever. Özellikle yurt dışından gelen hastalarda randevular konusunda çok hassaslar, saatler konusunda çok dikkatliler. Bu kliniği bulduğum ve burada tedavi olduğum için çok mutluyum.

  Malwina BLICHARZ

  04 Aralık 2017

  Pelin Karamik’e tüm ailemizle birlikte teşekkür ederiz, bana ve kız kardeşime harika bir tedavi sağladı, en başta yapılması gerekenleri ve tüm fiyatları detaylı bir şekilde bize gösterdi. tüm sorularımızı yanıtlamak ve son dakikada ablamla ilgilenmek için çok cana yakın ve nazik. Çok iyi, profesyonel ve güler yüzlü hizmet, hepimiz çok keyif aldık.

  Alan Baychorov

  20.01.2021

  Ağız ve Diş sağlığı merkezi hekimleri Mete Dalbeler, Neslihan Türker ve Ali Osman Maviş’e teşekkür ederim. Bilimsel olarak üst düzeyde üç hekimi bir arada bulmak ve tedavi olmak biz hastalar için büyük nimet. Başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

  Melek Yeşim KURUOĞLU

  11 Ekim 2018

  Diş Hekimleri Deniz hanım ve Sermin hanım uzmanlıklarının yanında tam birer misafirperverler. Benim gibi zor tedavi edilebilecek bir hastayı bile evinde ve huzurlu gibi hissettirmeyi başardılar. Huzurunuzda kendilerine çok teşekkür ederim.

  Seyhun Yamanel

  13 Temmuz 2018

  Dişlerim için yaptığınız herşey için çok teşekkür ederim. Emine Hanım ve Ülkü Hocam gerçekten hiç tahmin etmediğim, bir sonuç yarattılar. Dişlerimin onarımı için gösterdikleri özeni asla unutamam. Dişlerimden gerçekten çok mutluyum. Ayrıca emeği geçen diğer arkadaşlara da çok teşekkür ederim.

  Osman ŞAHAN

  26 Ağustos 2018
  Ağız ve Çene Cerrahisi
  29 Mart 2021

  Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2024

  Gömülü Dişler

  GÖMÜLÜ DİŞLER

  Gömülü dişler; normal beklenen zaman aralığında diş arkında yerini almayan dişlerdir. Komşu dişler, üstte kalan kemik yoğunluğu, fazla yumuşak doku, genetik anomaliler nedeniyle dişler gömülü kalmaktadır ve cerrahi olarak çıkarılmadıkça hastanın ömrü boyunca gömülü kalmaktadırlar. En sık gömülü kalan dişler alt ve üst 20 yaş dişleridir, bunları da üst köpek dişleri ve alt 1. azı dişleri takip eder.

  Gömülü dişlerin çekilme nedenleri;

  – Periodontal (dişeti) problemlerin önlenmesi; gömülü dişler komlu dişlerde enflamasyona ve dişeti problemlerine neden olabilmektedir. Gömülü dişin erken dönemde çekimiyle birlikte dişeti hastalıkları önlenebilir ve komşu diş etrafında oluşacak kemik kaybı hızlı bir şekilde iyileşmektedir.

  – Diş çürüklerinin önlenmesi; Üçüncü molar diş tam ya da yarı gömülü olduğunda bakteriler ikinci molar dişe ve üçüncü molar dişe daha rahat ulaşırlar. Gömülü dişle ağız ortamı arasında ilişki yokmuş gibi görünse de çürük oluşumu için yeterli ilişki vardır.

  – Perikoronitisin önlenmesi; Perikoronitis yarı gömülü bir dişin etrafındaki yumuşak dokuda normal oral floranın meydana getirdiği bir enfeksiyondur. Perikoronitisin önlenmesindeki en etkin tedavi dişin çekilmesidir.

  – Kök Rezorbsiyonunun Önlenmesi: Bazen gömülü bir diş komşu bir dişin kökü üzerine baskı yaparak kök rezorbsiyonuna (komşu diş kökünde erimelere) neden olabilir.

  – Dental protez altındaki gömülü dişler; dişsiz bölgelere protez yapılmadan önce dişler mutlaka çekilmelidir, bunun nedenleri protez altında dişlerin enfeksiyon meydana getirebilmesi ve çekim gerektiğinde protezin uyumunun bozulmasıdır.

  – Odontojenik kist ve tümörlerin önlenmesi; gömülü dişler nadiren de olsa kist ve tümörlere neden olabilmektedir. Bu nedenle çekimleri önerilmektedir.

  – Çene Kırıklarının Önlenmesi; Mandibula’da gömülü bir 3. molar diş kemikle dolu olması gereken bir boşluk işgal eder. Bu durum çene kemiğini zayıflatarak kırık oluşmasına zemin hazırlayabilir.

  – Ortodontik tedavinin kolaylaştırılması; gömülü dişlerin diğer dişleri sıkıştırması ve çapraşıklığa sebep olması nedeniyle ortodontik tedaviye başlanmadan çekimi önerilmektedir.

  İleri yaştaki bireylerde ve sistemik hastalıkların (diyabet, hipertansiyon vb.) eşlik ettiği durumlarda çekim yerine gömülü dişler takip altında tutulabilmektedir. Doğru karar muayene ve radyoloji bulguları ile verilir. Gömülü dişlerin çekimi diğer dişlerden farklılık gösterebilir. Dişin konumu, kemik veya yumuşak doku ile kaplı olması, sinire yakın pozisyonda konumlanması dişlerin çekimizi zorlaştırabilir. Ancak doğru anestezi teknikleri, detaylı incelemeler ve uygun cerrahi yöntemleri ile riskler minimuma indirilmektedir.

  Çoğu hasta ameliyattan ziyade ağrı, şişlik gibi ameliyat sonrası sekeller hakkında daha fazla endişeye sahiptir. Çekim sonrasında erken dönemde ağrı ve şişlik gibi sekellerle karşılaşılabilmekle birlikte uygun antibiyotik ve ağrı kesici seçimleri ile bu sekeller en aza indirilebilmektedir. Diş çekimi gibi cerrahi bir işlemden sonra hastanın yaşayabileceği ağrı oldukça değişkendir ve büyük ölçüde hastanın ameliyat öncesi beklentilerine bağlıdır.