Kariyer

Aydınlar Dental'de kariyer fırsatları için bizimle iletişime geçin.

Bize Danışın
Bize Danışın

Bize Danışın

Aşağıdaki form doldurarak randevu bildirimi oluşturabilirsiniz.

Name(Gerekli)
Dosyaları buraya sürükleyin ya da
Azami dosya boyutu: 128 MB.

  Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  0/0

  Çalışanlar oldukça profesyonel, kibar ve yardımsever. Özellikle yurt dışından gelen hastalarda randevular konusunda çok hassaslar, saatler konusunda çok dikkatliler. Bu kliniği bulduğum ve burada tedavi olduğum için çok mutluyum.

  Malwina BLICHARZ

  04 Aralık 2017

  Pelin Karamik’e tüm ailemizle birlikte teşekkür ederiz, bana ve kız kardeşime harika bir tedavi sağladı, en başta yapılması gerekenleri ve tüm fiyatları detaylı bir şekilde bize gösterdi. tüm sorularımızı yanıtlamak ve son dakikada ablamla ilgilenmek için çok cana yakın ve nazik. Çok iyi, profesyonel ve güler yüzlü hizmet, hepimiz çok keyif aldık.

  Alan Baychorov

  20.01.2021

  Ağız ve Diş sağlığı merkezi hekimleri Mete Dalbeler, Neslihan Türker ve Ali Osman Maviş’e teşekkür ederim. Bilimsel olarak üst düzeyde üç hekimi bir arada bulmak ve tedavi olmak biz hastalar için büyük nimet. Başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

  Melek Yeşim KURUOĞLU

  11 Ekim 2018

  Diş Hekimleri Deniz hanım ve Sermin hanım uzmanlıklarının yanında tam birer misafirperverler. Benim gibi zor tedavi edilebilecek bir hastayı bile evinde ve huzurlu gibi hissettirmeyi başardılar. Huzurunuzda kendilerine çok teşekkür ederim.

  Seyhun Yamanel

  13 Temmuz 2018

  Dişlerim için yaptığınız herşey için çok teşekkür ederim. Emine Hanım ve Ülkü Hocam gerçekten hiç tahmin etmediğim, bir sonuç yarattılar. Dişlerimin onarımı için gösterdikleri özeni asla unutamam. Dişlerimden gerçekten çok mutluyum. Ayrıca emeği geçen diğer arkadaşlara da çok teşekkür ederim.

  Osman ŞAHAN

  26 Ağustos 2018

  Gömülü 20 Yaş Dişleri

   20 yaş dişi nedir ve kaç tanedir? 

  20 yaş dişleri genelde her bir yarım çenede 1 tane olmak üzere 4 tanedir. Üzeri tamamen kemikle veya dişeti dokusuyla kapalı olabildiği gibi yarı sürmüş halde bulunabilir. Çenelerde yeterli yer bulabilmesi durumunda da ağız içerisine tamamen sürebilir.

  Gömülü 20 yaş dişi çekimi nedir? Nasıl çekilir? Ne kadar sürer?

  Gömülü 20 yaş dişleri genelde lokal anestezi altında alınabildiği gibi hasta isteğine bağlı olarak genel aneztezi veya sedasyon altında da çekilebilir. Anestezi sağlandıktan sonra işlem sırasında herhangi bir ağrı olmaz. Ağız içerisinde ilgili bölgedeki dişetine küçük bir kesi yapılır. Gömülü dişe ulaşıldıktan sonra dişin pozisyonuna bağlı olarak uygun şekilde bölünerek veya bütün halinde çekilir. İşlem ortalama yarım saat sürer. 

  Gömülü 20 Yaş Dişi X-Ray

  20 yaş dişleri hangi durumlarda çekilmelidir? Çekilmezse ne olur?

  20 yaş dişlerinin ağız içerisine sürmesi durumunda bulundukları konum itibariyle temizlenmeleri oldukça güçtür. Bu nedenle komşusu olan ve esas fonksiyona giren azı dişinde çürük oluşma riski artar. Yarı sürmüş 20 yaş dişlerinin etrafında sıkça dişeti enfeksiyonu ve buna bağlı şiddetli ağrı, şişlik, ağız açıklığında kısıtlılık, bazen de ateş, halsizlik gibi şikayetler ortaya çıkabilir. 20 yaş diş ağrısı lokal olabildiği gibi komşu dişlere,  boğaza, kulağa veya başa yansıyabilir. Gömülü 20 yaş dişleri komşusu olduğu dişlerin yüzeylerinde oluşturduğu basınç sebebiyle dişte yüzeyel veya derin erimelere sebep olabilir. Bu nedenle nadiren de olsa komşusu olduğu dişin çekilmesine sebep olabilir. 20 yaş dişlerinin görüldüğü yaşta çekilmesi önerilmektedir.

  Gömülü dişlerin etrafında bir gelişim folükülü bulunmaktadır. Gelişim folükülü  kistik transformasyon riski taşımaktadır. Bu nedenle gömülü dişler çekilmese dahi 6 ayda bir diş hekimi muayenesi ile bu riskin değerlendirilmesi önerilmektedir. 

  Gömülü 20 Yaş Dişi İlüstrasyon 2

  Gömülü diş çekimi öncesi ve sonrası nelere dikkat edilmelidir?

  Ağrı, şişlik ağız açıklığında kısıtlılık gibi şikayetler ortaya çıkmadan diş hekimine başvurulması idealdir. Şikayetler oluştuğunda tekrar hafiflese dahi vakit kaybetmeden diş hekimine başvurulmalıdır.  

  Çekim sonrası sağlıklı bir iyileşme sağlanabilmesi için hekim önerilerine uyulmalıdır. İlk gün tükürme çalkalama yapmak iyileşmeyi olumsuz etkiler. 

  Gömülü 20 yaş dişi çekimi sonrası ağrı ne kadar sürer?

  Gömülü diş çekimi sonrası ağrı beklenen bir durumdur. Ağrı çekim sonrası ilk birkaç gün içerisinde büyük oranda geçer. Bununla birlikte nadiren şişlik, ağız açıklığında kısıtlılık, yanakta kızarma veya morluk gibi komplikasyonlar gelişebilir. İlk hafta içerisinde bu şikayetler hekim önerilerine uyulması doğrultusunda büyük oranda çözülür.