Kariyer

Aydınlar Dental'de kariyer fırsatları için bizimle iletişime geçin.

Bize Danışın
Bize Danışın

Bize Danışın

Aşağıdaki form doldurarak randevu bildirimi oluşturabilirsiniz.

Name(Gerekli)
Dosyaları buraya sürükleyin ya da
Azami dosya boyutu: 128 MB.

  Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  0/0

  Çalışanlar oldukça profesyonel, kibar ve yardımsever. Özellikle yurt dışından gelen hastalarda randevular konusunda çok hassaslar, saatler konusunda çok dikkatliler. Bu kliniği bulduğum ve burada tedavi olduğum için çok mutluyum.

  Malwina BLICHARZ

  04 Aralık 2017

  Pelin Karamik’e tüm ailemizle birlikte teşekkür ederiz, bana ve kız kardeşime harika bir tedavi sağladı, en başta yapılması gerekenleri ve tüm fiyatları detaylı bir şekilde bize gösterdi. tüm sorularımızı yanıtlamak ve son dakikada ablamla ilgilenmek için çok cana yakın ve nazik. Çok iyi, profesyonel ve güler yüzlü hizmet, hepimiz çok keyif aldık.

  Alan Baychorov

  20.01.2021

  Ağız ve Diş sağlığı merkezi hekimleri Mete Dalbeler, Neslihan Türker ve Ali Osman Maviş’e teşekkür ederim. Bilimsel olarak üst düzeyde üç hekimi bir arada bulmak ve tedavi olmak biz hastalar için büyük nimet. Başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

  Melek Yeşim KURUOĞLU

  11 Ekim 2018

  Diş Hekimleri Deniz hanım ve Sermin hanım uzmanlıklarının yanında tam birer misafirperverler. Benim gibi zor tedavi edilebilecek bir hastayı bile evinde ve huzurlu gibi hissettirmeyi başardılar. Huzurunuzda kendilerine çok teşekkür ederim.

  Seyhun Yamanel

  13 Temmuz 2018

  Dişlerim için yaptığınız herşey için çok teşekkür ederim. Emine Hanım ve Ülkü Hocam gerçekten hiç tahmin etmediğim, bir sonuç yarattılar. Dişlerimin onarımı için gösterdikleri özeni asla unutamam. Dişlerimden gerçekten çok mutluyum. Ayrıca emeği geçen diğer arkadaşlara da çok teşekkür ederim.

  Osman ŞAHAN

  26 Ağustos 2018

  Sinüs Operasyonu (Sinüs Lifting / Sinüs Kaldırma)

  Sinüs Lifting Operasyonu Nedir?

  Maksiller sinüsler üst çenemize komşu olarak burun kanadının iki yanında kemik içerisinde simetrik olarak bulunan ve çeşitli fonksiyonel görevler yüklenmiş anatomik hava boşluklarıdır. Sinüsler alt taraflarından küçük azı ve/veya büyük azı dişlerinin kökleriyle yakın ilişkide olacak şekilde sarkık olarak oluşmuş olabilirler. Kimi hallerde ise bu yakın komşuluktaki dişlerin çekimini takiben desteklerini kaybettiklerinden aşağıya doğru sarkabilirler. Her ne şekilde oluşmuş olursa olsun, sinüs boşluğu ile ağız boşluğu arasındaki kemik yüksekliğinin az olduğu durumlarda uygun uzunluktaki dental implantlarla dişsiz alanları tedavi etmek mümkün olamamaktadır. Bu durumda sarkmış olan sinüs tabanını kaldırarak dental implant uygulamak için yeterli kemik yüksekliği oluşturulan işleme sinüs lifting / sinüs kaldırma işlemi denir.

  Sinüs Lifting Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

  Cerrahi yöntemlerle erişilen kemik sinüs tabanı, istenilen yüksekliğe kadar kaldırılır ve oluşturulan boşluk greft materyalleri (kemik tozu) kullanılarak yükseltilir. Çoğu durumda greft materyalinin üzeri doğru iyileşme olabilmesi için bir sentetik membran (zar) ile örtülür.

  Kaç Çeşit Sinüs Lifting Yapılır?

  İki çeşit sinüs lifting operasyonu vardır. Kazanılmak istenen kemik miktarının çok olduğu durumlarda açık sinüs lifting, daha az kemik eksikliği olan durumlarda ise genelde kapalı sinüs lifting tedavisi tercih edilir. Bu iki yöntem aşağıda detaylandırılmıştır.

  Kapalı Sinüs Lifting Nedir ve Nasıl Yapılır?

  Kemik yüksekliğinin az miktarda artırılması gerektiği durumlarda kapalı lifting işlemi uygulanır. Cerrahi işlem için rutin dental anestezi uygulaması yapılır ve takiben işlem yapılacak bölgedeki diş eti açılır. Dental implant yerleştirilecek boşluk sinüs tabanıyla arasında 1-2mm kemik bırakacak şekilde hazırlanır. Bu hazırlıktan sonra kapalı sinüs lift elevatörleri hazırlanan bu yuvaya yerleştirilerek kalan 1-2mm’lik duvar yavaşça sinüs içerisine doğru kaldırılır. Sinüs tabanında oluşturulmak istenen kemik miktarına bağlı olarak bazı durumlarda dental implant yerleştirilmeden önce kemik grefti (kemik tozu) kullanılması gerekebilir. Bu aşamadan sonra dental implant bu yuvaya yerleştirilir ve iyileşme süreci başlar. İşlemden hemen sonra antibiyotik, ağrı kesici, ağız içi gargara ve dekonjestan (sinüs içerisinin temiz ve kuru kalmasını sağlayan) ilaçlar reçete edilir.

  İyileşme süreci ortalama 4-6 ay sonra tamamlanır ve implantın protez parçasının yapım aşamasına geçilir.

  Açık Sinüs Lifting Nedir ve Nasıl Yapılır?

  Açık sinüs lifting, sinüs tabanında elde edilmesi istenen kemik miktarının fazla olduğu durumlarda uygulanır. Cerrahi işlem için rutin dental anestezi uygulaması yapılır ve takiben işlem yapılacak bölgedeki diş eti açılır. Sinüs boşluğunun yanak tarafındaki duvarına bir pencere hazırlanır ve bu pencere yavaşça içeri doğru yeni sinüs tabanını oluşturacak şekilde itilir. Bu aşamadan sonra implantı hareketsiz tutacak yeterli miktarda kemik varsa implant yuvası hazırlanır. Oluşturulan pencereden sinüs içerisindeki boşluğa kemik grefti (kemik tozu) yerleştirilir. Dental implant oluşturulan yuvadan kemik greftinin içine doğru yerleştirilir. Yanak tarafından açıkta bulunan kemik grefti (kemik tozu) üzerine iyileşme sürecinin diş etinden etkilenmemesi amacıyla bir membran (zar) yerleştirilerek yara kapatılır ve iyileşme süreci başlar. Kemik eksiğinin sinüs lifting işlemiyle beraber  dental implant yerleştirilmesine izin vermeyecek kadar eksik olduğu durumlarda önce açık sinüs lifting işlemi yapılarak kemik elde edilir. İyileşme süreci tamamlandıktan sonra dental implantlar yerleştirilir. İşlemden hemen sonra antibiyotik, ağrı kesici, ağız içi gargara ve dekonjestan (sinüs içerisinin temiz ve kuru kalmasını sağlayan) ilaçlar reçete edilir.

  İyileşme süreci ortalama 4-6 ay sonra tamamlanır ve implantın protez parçasının yapım aşamasına geçilir.

  Sinüs Lifting Operasyonu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir? 

  Sinüs lifting işleminden sonra (açık veya kapalı) size reçete edilen ilaçların düzenli şekilde kullanılması istenir. Sinüs lifting hem ağız içerisinde hem sinüs içerisinde oluşturulacak iki ayrı cerrahi alandan oluşmaktadır. İşlemden sonra ağız içerisine sızıntı şeklinde kanama olabileceği gibi sinüs içerisinde sızıntı şeklinde kanama da olabilir. Bu durum burundan gelen kanama şeklinde kendini gösterir ve sinüs lifting işleminden sonra oldukça normaldir. Burada önemli olan bu kanamayı sadece temiz bir peçete ile silmek ve asla sümkürmemektir. Sümkürme, burunu kapatarak hapşırma gibi sinüs içerisindeki basıncın artmasına sebep olabilecek hareketler kanamanızı artırabileceği gibi yerleştirilen kemik greftlerinin hareketlenmesine de sebep olabilir. Bunun dışında iyileşme süreci rutin dental implant cerrahisiyle oldukça benzerdir.