Kariyer

Aydınlar Dental'de kariyer fırsatları için bizimle iletişime geçin.

Bize Danışın
Bize Danışın

Bize Danışın

Aşağıdaki form doldurarak randevu bildirimi oluşturabilirsiniz.

Name(Gerekli)
Dosyaları buraya sürükleyin ya da
Azami dosya boyutu: 128 MB.

  Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  0/0

  Çalışanlar oldukça profesyonel, kibar ve yardımsever. Özellikle yurt dışından gelen hastalarda randevular konusunda çok hassaslar, saatler konusunda çok dikkatliler. Bu kliniği bulduğum ve burada tedavi olduğum için çok mutluyum.

  Malwina BLICHARZ

  04 Aralık 2017

  Pelin Karamik’e tüm ailemizle birlikte teşekkür ederiz, bana ve kız kardeşime harika bir tedavi sağladı, en başta yapılması gerekenleri ve tüm fiyatları detaylı bir şekilde bize gösterdi. tüm sorularımızı yanıtlamak ve son dakikada ablamla ilgilenmek için çok cana yakın ve nazik. Çok iyi, profesyonel ve güler yüzlü hizmet, hepimiz çok keyif aldık.

  Alan Baychorov

  20.01.2021

  Ağız ve Diş sağlığı merkezi hekimleri Mete Dalbeler, Neslihan Türker ve Ali Osman Maviş’e teşekkür ederim. Bilimsel olarak üst düzeyde üç hekimi bir arada bulmak ve tedavi olmak biz hastalar için büyük nimet. Başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

  Melek Yeşim KURUOĞLU

  11 Ekim 2018

  Diş Hekimleri Deniz hanım ve Sermin hanım uzmanlıklarının yanında tam birer misafirperverler. Benim gibi zor tedavi edilebilecek bir hastayı bile evinde ve huzurlu gibi hissettirmeyi başardılar. Huzurunuzda kendilerine çok teşekkür ederim.

  Seyhun Yamanel

  13 Temmuz 2018

  Dişlerim için yaptığınız herşey için çok teşekkür ederim. Emine Hanım ve Ülkü Hocam gerçekten hiç tahmin etmediğim, bir sonuç yarattılar. Dişlerimin onarımı için gösterdikleri özeni asla unutamam. Dişlerimden gerçekten çok mutluyum. Ayrıca emeği geçen diğer arkadaşlara da çok teşekkür ederim.

  Osman ŞAHAN

  26 Ağustos 2018

  Çene Eklemi Artroskopisi ve Artrosentezi

  Çene Eklemi Artroskopisi Nedir?

  Artroskopi, eklem problemlerini teşhis etmek ve tedavi etmek için kullanılan bir prosedürdür. Cerrahlar, X-ışınları ve diğer görüntüleme çalışmaları bazı tanı sorularını yanıtsız bıraktıysa, sıklıkla artroskopiye başvururlar. 

  Cerrah, fiber optik video kameraya bağlı dar bir tüpü, küçük bir kesiden eklem içerisine ilerletir. Çene ekleminizin içindeki görüntü, bir monitörüne iletilir ve büyük cerrahi operasyonlar gerekmeden ekleminizin içinin ayrıntılı olarak görülmesini sağlar. Cerrahınız yırtık/ezilmiş eklem kıkırdağı ve eklemin kemik yüzeylerindeki hasar gibi sorunları bu sayede teşhis edebilir. Artroskopi sırasında giriş yapılan ekleme artrosentez işlemi de eş zamanlı uygulanabilmektedir.

  Çene Eklemi Artrosentezi Nedir?

  Artrosentez, yaygın olarak çene ekleminden inflamatuar hücreleri uzaklaştırarak ağrıyı azaltmak veya eklem içi yapışıklıkları yıkama basıncıyla ortadan kaldırarak alt çene hareketliliğini arttırmak amacıyla steril iki adet iğne ve steril yıkama solüsyonları kullanılarak çene ekleminin yıkanması olarak tanımlanır. Bir iğne eklem içerisine yıkama solüsyonu iletmek, diğeri ise bu yıkama solüsyonunu tahliye etmek için kullanılır. Yıkama işleminden sonra eklem hareketini kolaylaştırmak için kayganlaştırıcı solüsyonlar da kullanılabilmektedir. Konservatif (girişimsel olmayan) tedavilere yanıt vermeyen hastalarda genellikle artrosentez önerilmektedir. Girişim, Artroskopi uygulaması sırasında yapılabileceği gibi, tek başına da uygulanabilir.

  Çene Eklemi Artroskopisinin/Artrosentezinin Riskleri Nelerdir?

  Çene eklemi artroskopisi, minimal invaziv ve son derece güvenli bir işlemdir ve komplikasyonlar nadirdir. Ancak aletlerin eklem içine yerleştirilmesi ve hareketi eklem yapılarına zarar verebilir, doku veya sinir hasarı oluşabilir ve her türlü girşimsel işlemde olduğu gibi enfeksiyon riski vardır.

  Çene Eklemi Artroskopisi/Artrosentezi Sürecinde Hastayı Neler Bekliyor?

  Artroskopi/Artrosentez işleminin bazı yönleri oldukça standarttır. Bu işlem çoğunlukla sedasyon altında yapılmaktadır. Bunun için elinize veya ön kolunuza intravenöz bir kateter yerleştirilecek ve hafif bir sakinleştirici enjekte edilecektir.

  İşlem sırasında lokal anestezik maddeler, çene ekleminizde oluşabilecek ağrıyı hssi engellemek için derinin altına enjekte edilir. Artroskopiniz sırasında yarı uyanık olacaksınız, ancak en çok hissedeceğiniz şey eklem içinde basınç ve hareket hissi olacaktır.

  Kimi durumlarda girişimin uzunluğuna bağlı olarak işlem sırasında bilincinizin tamamen kapalı olması sizin için daha iyi olabilir ve bu durumlarda genel anestezi tercih edilir. Genel anestezi ameliyathane ortamında verilir.

  İşlem günü sizi eve bırakacak ve sizinle ilgilenecek bir yetişkinle gelmelisiniz. Girişimden sonra şişlik normaldir ve iyileşmesi 5-7 gün sürebilir. Eklem içerisinde oluşan bu şişlik nedeniyle ısırmanızda geçici bir değişiklik yaşayabilirsiniz. Eğer öyleyse, bu genellikle 5-7 gün içinde şişliğin gerilemesiyle birlikte çözülür. İlk 24 saat çene hareketlerinizi en aza indirmek önemlidir ve hastalar ilk 24 saat içinde aşırı konuşmaktan, esnemekten, çiğnemekten veya ağzını açmaya çalışmaktan kaçınmalıdır. İşlemi takip eden günlerde bol miktarda sıvı içmeniz ve besleyici yumuşak yiyecekler yemeniz gerekir. Kendinizi rahat hissettiğiniz anda normal şekilde yiyebilirsiniz. İşlemden sonraki birkaç gün yumuşak gıdalar tüketmek daha rahat olabilir, ancak dehidratasyonu (susuzluğu) önlemek için kendinizi bol sıvı içmeye zorlamanız gerekmektedir.