Kariyer

Aydınlar Dental'de kariyer fırsatları için bizimle iletişime geçin.

Bize Danışın
Bize Danışın

Bize Danışın

Aşağıdaki form doldurarak randevu bildirimi oluşturabilirsiniz.

Name(Gerekli)
Dosyaları buraya sürükleyin ya da
Azami dosya boyutu: 128 MB.

  Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  0/0

  Çalışanlar oldukça profesyonel, kibar ve yardımsever. Özellikle yurt dışından gelen hastalarda randevular konusunda çok hassaslar, saatler konusunda çok dikkatliler. Bu kliniği bulduğum ve burada tedavi olduğum için çok mutluyum.

  Malwina BLICHARZ

  04 Aralık 2017

  Pelin Karamik’e tüm ailemizle birlikte teşekkür ederiz, bana ve kız kardeşime harika bir tedavi sağladı, en başta yapılması gerekenleri ve tüm fiyatları detaylı bir şekilde bize gösterdi. tüm sorularımızı yanıtlamak ve son dakikada ablamla ilgilenmek için çok cana yakın ve nazik. Çok iyi, profesyonel ve güler yüzlü hizmet, hepimiz çok keyif aldık.

  Alan Baychorov

  20.01.2021

  Ağız ve Diş sağlığı merkezi hekimleri Mete Dalbeler, Neslihan Türker ve Ali Osman Maviş’e teşekkür ederim. Bilimsel olarak üst düzeyde üç hekimi bir arada bulmak ve tedavi olmak biz hastalar için büyük nimet. Başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

  Melek Yeşim KURUOĞLU

  11 Ekim 2018

  Diş Hekimleri Deniz hanım ve Sermin hanım uzmanlıklarının yanında tam birer misafirperverler. Benim gibi zor tedavi edilebilecek bir hastayı bile evinde ve huzurlu gibi hissettirmeyi başardılar. Huzurunuzda kendilerine çok teşekkür ederim.

  Seyhun Yamanel

  13 Temmuz 2018

  Dişlerim için yaptığınız herşey için çok teşekkür ederim. Emine Hanım ve Ülkü Hocam gerçekten hiç tahmin etmediğim, bir sonuç yarattılar. Dişlerimin onarımı için gösterdikleri özeni asla unutamam. Dişlerimden gerçekten çok mutluyum. Ayrıca emeği geçen diğer arkadaşlara da çok teşekkür ederim.

  Osman ŞAHAN

  26 Ağustos 2018

  Periodontoloji

  Diş Eti Hastalıkları (Periodontoloji)

  Diş eti hastalıkları, diş çürüğü kadar yaygın görülen ve diş kaybına neden olan önemli bir sağlık problemidir.

  Dişler, diş eti, çene kemikleri ve dişin çene kemiğine tutunmasını sağlayan periodontal lifler tarafından desteklenir. Bu destek dokulardan sadece diş eti iltihaplanmışsa “Gingivitis”, eğer hastalık ilerler, diğer dokuları da etkiler ve kemik erimesi oluşursa “Periodontitis” (halk arasında piyore olarak bilinir) adını alır.

   

  Belirtileri Nelerdir?

  Diş eti hastalıkları genellikle ağrıya yol açmadığı için zor fark edilir. Fırçalama sırasında oluşan kanama en önemli belirtisidir. Ağız kokusu, kötü tat, diş etlerinin şişmesi veya çekilmesi, renginin kırmızıya dönüşmesi, dişlerin yer değiştirmesi,  sallanması ve apse oluşumu diğer belirtilerdir. Diş eti hastalıkları tedavi edilmediği zaman sadece diş kaybı ile sonuçlanmaz, bazı sistemik hastalıkların oluşmasına etkisi olur ve mevcut olan hastalıkların şiddetlenmesine   yol açar. Kalp hastalıkları, damar sertliği, diyabet, felç, erken doğum ve düşük ağırlıklı bebek doğumu gibi durum ve hastalıklar bunlar arasında sayılabilir.

   

  Sebepleri Nelerdir?

  Diş eti hastalıklarının en önemli nedeni ağız hijyen işlemlerinin eksikliğinden   dolayı dişlerin yüzeyine ve diş – diş eti birleşimine yerleşen, milyonlarca mikroptan oluşan ve “mikrobiyal dental plak” adı verilen birikintilerdir.

  Bu tabaka içindeki mikroplar ve onların ürettiği zararlı maddeler periodontal hastalığa neden olur. Plak, yumuşak olması nedeniyle diş fırçası ve diş ipiyle kolayca temizlenir. Temizlenmezse kireçleşir ve diştaşı oluşur.

   

  Tedavi

  Diş eti hastalıkları vakanın durumuna göre belirlenen farklı yöntemlerle tedavi edilir. Dişeti sağlığı bazen diştaşı temizliği ile elde edilirken daha ileri problemler, çeşitli operasyonlar ve lazer uygulamaları gerektirir. Uygun vakalarda kemik tozları ve materyallerle, kaybedilen dokular yeniden oluşturulur.

   

  Randevu

  Diş eti hastalıkları tedavisi için aşağıdaki formu kullanarak Aydınlar Dental’in uzman diş hekimlerinden randevu alabilirsiniz. Merak ettiğiniz detayları sıkça sorulan sorular kısmında arayabilir ya da form aracılığıyla bize mesajınızı iletebilirsiniz.