Kariyer

Aydınlar Dental'de kariyer fırsatları için bizimle iletişime geçin.

Bize Danışın
Bize Danışın

Bize Danışın

Aşağıdaki form doldurarak randevu bildirimi oluşturabilirsiniz.

Name(Gerekli)
Dosyaları buraya sürükleyin ya da
Azami dosya boyutu: 128 MB.

  Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  0/0

  Çalışanlar oldukça profesyonel, kibar ve yardımsever. Özellikle yurt dışından gelen hastalarda randevular konusunda çok hassaslar, saatler konusunda çok dikkatliler. Bu kliniği bulduğum ve burada tedavi olduğum için çok mutluyum.

  Malwina BLICHARZ

  04 Aralık 2017

  Pelin Karamik’e tüm ailemizle birlikte teşekkür ederiz, bana ve kız kardeşime harika bir tedavi sağladı, en başta yapılması gerekenleri ve tüm fiyatları detaylı bir şekilde bize gösterdi. tüm sorularımızı yanıtlamak ve son dakikada ablamla ilgilenmek için çok cana yakın ve nazik. Çok iyi, profesyonel ve güler yüzlü hizmet, hepimiz çok keyif aldık.

  Alan Baychorov

  20.01.2021

  Ağız ve Diş sağlığı merkezi hekimleri Mete Dalbeler, Neslihan Türker ve Ali Osman Maviş’e teşekkür ederim. Bilimsel olarak üst düzeyde üç hekimi bir arada bulmak ve tedavi olmak biz hastalar için büyük nimet. Başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

  Melek Yeşim KURUOĞLU

  11 Ekim 2018

  Diş Hekimleri Deniz hanım ve Sermin hanım uzmanlıklarının yanında tam birer misafirperverler. Benim gibi zor tedavi edilebilecek bir hastayı bile evinde ve huzurlu gibi hissettirmeyi başardılar. Huzurunuzda kendilerine çok teşekkür ederim.

  Seyhun Yamanel

  13 Temmuz 2018

  Dişlerim için yaptığınız herşey için çok teşekkür ederim. Emine Hanım ve Ülkü Hocam gerçekten hiç tahmin etmediğim, bir sonuç yarattılar. Dişlerimin onarımı için gösterdikleri özeni asla unutamam. Dişlerimden gerçekten çok mutluyum. Ayrıca emeği geçen diğer arkadaşlara da çok teşekkür ederim.

  Osman ŞAHAN

  26 Ağustos 2018

  Yer Tutucular

  Yer Tutucu Nedir?

  Yer Tutucular çeşitli nedenlerle süt dişinin erken kaybedildiği durumlarda kullanılan bir tedavi yöntemidir. Yeri boş kalan dişin çevresindeki dişlerin boşluğa doğru hareket etmelerini engellemiş olur.

  Süt dişi kaybı gerçekleştikten sonra en fazla yer kaybı ilk 2. haftayla 6. ay arasında oluşur. 1 hafta -10 gün içerisinde yara iyileşmesi tamamlanınca, ölçü alınarak, yer tutucu hazırlanmalıdır.

  Yer Tutucu Çeşitleri

  Sabit Yer Tutucu Apareyler

  Sabit yer tutucular, hareket etmeyen, yapıştırıcı ile monte edilen metal tutucudur. Sadece hekim tarafından takılıp çıkarılabilir. 

  Hareketli Yer Tutucu Apareyler

  Hareketli yer tutucular, sabit tutucular gibi hekim tarafından takılmasına ve çıkarılmasına gerek kalmadan kullanılır. Temizliği ve bakımı da daha rahat yapılabilir. 
  Hareketli yer tutucular, istenilen zamanda takılır ve çıkarılabilir. Ancak burada çocuğun kullanma motivasyonu çok önemlidir. Aile ve hekim iş birliği aynı zamanda sıkı bir takip gerekir

  Yer Tutucu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Yer tutucu kullanan çocukların ağız ve diş temizliğine dikkat etmesi gerekir. Düzenli diş fırçalam, diş ipi kullanma ve doktor kontrolu aksatılmadan yapılmalıdır. Aksi durumlarda bu aparey etrafında biriken plak nedeniyle yeni çürükler oluşturabilir.
   İlk kullanılmaya başlanıldığı zamanlarda ağız içi yaraları gibi sorunlar oluşursa derhal hekime başvurulmalıdır.
   Düzenli kullanılması önemlidir. Yer tutucu kullanımının aksatılması sonucu apareyin uyumu bozulabilir.
   Sabit yer tutucunun yerinden çıkması durumunda hızlı bir şekilde hekime başvurulmalı ve tekrar yapıştırılmalıdır.
  • Hareketli aperey kullanan çocuklar, aperey ağzındayken bir şey yememelidir. Sabit yer tutucu kullanan çocuklar sakız, lokum, marshmallow gibi yapışkan besinler tüketmemelidir.

  Yer Tutucu Apareyler Ne Kadar Süre Kullanılır?

  Daimi dişler yerine çıkana kadar yer tutucu aparey kullanılmalıdır. Düzenli aralıklarla kontrol edilmeli, gerekli durumlarda yenilenmelidir.

  Yer Tutucu Aparey Faydaları

  • Yer tutucu aparey kullanımı çocukların diş gelişimi ve sağlıklı çiğneme fonksiyonlarını yerine getirmesi için önemlidir. 
  • Erken kaybedilen süt dişleri, yerinde boşluk bırakır. Bu boşluk alan korunmazsa yan dişler boşluğa kayar. 
  • Böylece çıkacak sabit dişin alanı daralır. Çıkması gereken yerden farklı bir alana kayar. Bu da çapraşık diş diziminin oluşumuna neden olur. 
  • Yer tutucu aparey bu oluşumu engeller. 
  • Dişlerin dizilimi normal seviyede kılar. 
  • Daimi dişlerin zarar görmesini engeller. 
  • Süt dişlerinin en önemli fonksiyonlarından biri, sürmelerine kadar altlarında bulunan daimi dişlerin yerlerini korumaktır. Süt dişlerin dökülüp daimi dişlerin çıkması çok hassas bir süreçtir ve bu süreçte yapılacak yanlış bir müdahale ileride ciddi boyutlarda ortodonti sorunlarına sebep olmaktadır. Bu sebeple süt dişlerinin korunması, çürüklerin önüne geçilmesi, erken kayıp yaşanması durumunda ise yerlerinin korunması özellikle diş estetiği açısından oldukça mühimdir.