Kariyer

Aydınlar Dental'de kariyer fırsatları için bizimle iletişime geçin.

Bize Danışın
Bize Danışın

Bize Danışın

Aşağıdaki form doldurarak randevu bildirimi oluşturabilirsiniz.

Name(Gerekli)
Dosyaları buraya sürükleyin ya da
Azami dosya boyutu: 128 MB.

  Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  0/0

  Çalışanlar oldukça profesyonel, kibar ve yardımsever. Özellikle yurt dışından gelen hastalarda randevular konusunda çok hassaslar, saatler konusunda çok dikkatliler. Bu kliniği bulduğum ve burada tedavi olduğum için çok mutluyum.

  Malwina BLICHARZ

  04 Aralık 2017

  Pelin Karamik’e tüm ailemizle birlikte teşekkür ederiz, bana ve kız kardeşime harika bir tedavi sağladı, en başta yapılması gerekenleri ve tüm fiyatları detaylı bir şekilde bize gösterdi. tüm sorularımızı yanıtlamak ve son dakikada ablamla ilgilenmek için çok cana yakın ve nazik. Çok iyi, profesyonel ve güler yüzlü hizmet, hepimiz çok keyif aldık.

  Alan Baychorov

  20.01.2021

  Ağız ve Diş sağlığı merkezi hekimleri Mete Dalbeler, Neslihan Türker ve Ali Osman Maviş’e teşekkür ederim. Bilimsel olarak üst düzeyde üç hekimi bir arada bulmak ve tedavi olmak biz hastalar için büyük nimet. Başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

  Melek Yeşim KURUOĞLU

  11 Ekim 2018

  Diş Hekimleri Deniz hanım ve Sermin hanım uzmanlıklarının yanında tam birer misafirperverler. Benim gibi zor tedavi edilebilecek bir hastayı bile evinde ve huzurlu gibi hissettirmeyi başardılar. Huzurunuzda kendilerine çok teşekkür ederim.

  Seyhun Yamanel

  13 Temmuz 2018

  Dişlerim için yaptığınız herşey için çok teşekkür ederim. Emine Hanım ve Ülkü Hocam gerçekten hiç tahmin etmediğim, bir sonuç yarattılar. Dişlerimin onarımı için gösterdikleri özeni asla unutamam. Dişlerimden gerçekten çok mutluyum. Ayrıca emeği geçen diğer arkadaşlara da çok teşekkür ederim.

  Osman ŞAHAN

  26 Ağustos 2018
  Diş Hekimliği
  29 Eylül 2023

  Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2023

  Dilimizi Neden Temizlemeliyiz?

  Ağız sağlığını korumak söz konusu olduğunda, sadece dişleri fırçalamak yeterli değildir. Dili temizlemek, kötü bakterilerin yanı sıra yiyecek artıklarını ve ölü hücreleri uzak tutmak için önemlidir. Dil yüzeyindeki bakteri, kalıntı, mantar, ölü hücre ve diğer toksinler gibi kokuya neden olan maddeler temizlenir.

  Bu işlem sadece ağız sağlığını iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda genel sağlığı da iyileştirir.

  1. Daha iyi tat alma duyusu

  Her gün iki kez dil yüzeyini temizlemek tat alma duyusunu geliştirir. Ölü hücreleri ve diğer istenmeyen maddeleri ortadan kaldırarak acı, tatlı, tuzlu ve ekşi hisleri daha iyi ayırt edilmesini sağlar.

  2. Bakterileri yok eder

  Bakteriler, dişeti hastalığı diş çürüğü ve ağız kokusu gibi ağız sağlığı sorunların kaynağıdır. Dil temizliği, ağzınızdaki iyi bakteri dengesinin korunmasına yardımcı olur.

  Dil Temizliği Nasıl Yapılır?

  3. Daha iyi sindirim

  Yiyeceklerin sindirimi ağzınızdan başlar. Tükürükte bulunan enzimler, sindirimi kolaylaştırır. Dil temizliği sindirim için önemlidir, çünkü yiyeceklerin sindirimi için gerekli olan enzimleri aktive etmeye yardımcı olur.

  4. Organları harekete geçirir

  Her gün dil temizliği yapmak, vücudun gece boyunca ağızda biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Ayrıca iç organları nazikçe harekete geçirip uyandırarak güne zinde ve temiz başlamanızı sağlar.

  5. Ağız kokusunu giderir

  Dilinizdeki ölü hücreler, bakteriler veya kalıntılar ağız kokusuna neden olabilir. 2005 yılında yapılan bir araştırmaya göre, yedi gün boyunca günde iki kez dil temizliği uygulamanın ağızdaki streptokok mutans ve laktobasil bakterilerini azalttığı bulunmuştur. Bu bakteri türlerinin ağız kokusuna ve diş çürümesine neden olduğu bilinmektedir.

  Dil Temizliyici

  6. Bağışıklık güçlendirici

  Dil temizliği ağız hijyenini iyileştiren bir yöntemdir ve ağız hijyeni bağışıklık sistemini etkiler. Zararlı bakteriler yok etmeye çalışan savunma sistemi aynı zamanda vücudu da olumsuz etkiler.

  Bu nedenle dil vücuttaki ilk savunma hattıdır ve kazıma, bağışıklık sisteminin sağlıklı çalışmasına yardımcı olur.

  Dilimizi  Nasıl Temizlemeliyiz?

  Dil temizliği, ağız hijyeni işlemlerinin üçüncü adımıdır. Diş ipi veya arayüz fırçası ile diş aralarının temizlenmesi, diş fırçalama sonra üçüncü adım dil temizliğidir.

  • Ağzı iyice açın ve dilinizi dışarı çıkarın. Fırçanızı dilin arkasındaki en uzak noktaya nazikçe yerleştirin. Dilde tükürük ve kalıntıları toplamak için yavaşça öne doğru süpürür gibi getirin. İlk geçişten sonra fırçanızı suyla durulayın. Temizleme işlemini gerektiği kadar tekrarlayın, genellikle 3-5 kez yeterlidir. Her temizleme işleminden sonra fırçanızdaki kalıntıları temizleyin. İşlemi  tamamladıktan sonra ağzınızı çalkalayın.
  • Aynı işlemi dil temizleyici aleti ile de yapabilirsiniz. İşlem sırasında bulantı refleksi oluşuyorsa dik temizleyici ile yapmanız daha uygun olur.

  Dilinizi temizleyerek daha sağlıklı bir ağız ve vücuda sahip olursunuz.