Kariyer

Aydınlar Dental'de kariyer fırsatları için bizimle iletişime geçin.

Bize Danışın
Bize Danışın

Bize Danışın

Aşağıdaki form doldurarak randevu bildirimi oluşturabilirsiniz.

Name(Gerekli)
Dosyaları buraya sürükleyin ya da
Azami dosya boyutu: 128 MB.

  Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  0/0

  Çalışanlar oldukça profesyonel, kibar ve yardımsever. Özellikle yurt dışından gelen hastalarda randevular konusunda çok hassaslar, saatler konusunda çok dikkatliler. Bu kliniği bulduğum ve burada tedavi olduğum için çok mutluyum.

  Malwina BLICHARZ

  04 Aralık 2017

  Pelin Karamik’e tüm ailemizle birlikte teşekkür ederiz, bana ve kız kardeşime harika bir tedavi sağladı, en başta yapılması gerekenleri ve tüm fiyatları detaylı bir şekilde bize gösterdi. tüm sorularımızı yanıtlamak ve son dakikada ablamla ilgilenmek için çok cana yakın ve nazik. Çok iyi, profesyonel ve güler yüzlü hizmet, hepimiz çok keyif aldık.

  Alan Baychorov

  20.01.2021

  Ağız ve Diş sağlığı merkezi hekimleri Mete Dalbeler, Neslihan Türker ve Ali Osman Maviş’e teşekkür ederim. Bilimsel olarak üst düzeyde üç hekimi bir arada bulmak ve tedavi olmak biz hastalar için büyük nimet. Başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

  Melek Yeşim KURUOĞLU

  11 Ekim 2018

  Diş Hekimleri Deniz hanım ve Sermin hanım uzmanlıklarının yanında tam birer misafirperverler. Benim gibi zor tedavi edilebilecek bir hastayı bile evinde ve huzurlu gibi hissettirmeyi başardılar. Huzurunuzda kendilerine çok teşekkür ederim.

  Seyhun Yamanel

  13 Temmuz 2018

  Dişlerim için yaptığınız herşey için çok teşekkür ederim. Emine Hanım ve Ülkü Hocam gerçekten hiç tahmin etmediğim, bir sonuç yarattılar. Dişlerimin onarımı için gösterdikleri özeni asla unutamam. Dişlerimden gerçekten çok mutluyum. Ayrıca emeği geçen diğer arkadaşlara da çok teşekkür ederim.

  Osman ŞAHAN

  26 Ağustos 2018
  Diş Hekimliği
  29 Ocak 2020

  Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2024

  Radyoterapinin ağızdaki etkileri

  Radyasyon tedavisi sırasında kanser hücrelerini yok edilebilmesi için hastaların ağız, diş ve çiğneme kaslarını etkileyebilecek yüksek dozda X ışını kullanılmaktadır. X ışınları tükürük bezlerinde değişime yol açabilir. Bu değişiklikler ağız kuruluğuna, enfeksiyonlara ve diş çürüklerime neden olabilmektedir. 

   

  Trismus, baş boyun bölgesi kanseri nedeniyle radyoterapi gören hastalarda sıklıkla görülen ve hastaların hayat kalitesini düşüren, ağız açma hareketinin kısıtlanma durumudur. Kısıtlı ağız açıklığı ve çiğneme fonksiyonlarındaki azalma trismusun derecesine göre hastaların yemek yeme, çiğneme, yutma ve konuşma gibi günlük aktivitelerini etkiler. Bu etkiler şiddetli ağrı, doğru diş bakımının yapılamaması, kilo kaybı, kötü oral hijyen gibi birçok probleme yol açabilir. Radyasyona bağlı trismusun kesin bir tedavisi olmamakla birlikle tedavisinde çeşitli tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Ağız açıklığının artırılmasında gerdirme egzersizlerinden de yararlanılmaktadır. Acil cerrahi müdahale gerekmesi durumda ise hasta rahat entübe edilemeyeceği için trismus varlığı hayatı tehdit edici bir hal alabilir.

  Ağız açmada kısıtlılık olup olmadığını belirlemenin en basit yolu üç parmağınızın alt ve üst dişler arasına yerleşip yerleşmediğinin kontrol edilmesidir. Eğer ağız rahatlıkla bu üç parmağı içine alabilecek kadar açılıyorsa trismus problem olmaktan çıkar. Fakat yeteri kadar açılmıyorsa trismus teşhisi konabilir ve bu hastaların durumları doktor tarafından değerlendirilmelidir. Bu yüzden özellikle radyoterapi gören hastalarda rutin dental kontroller daha önemli hale gelmiştir. Radyoterapi öncesi dental muayene ileride gelişebilecek problemleri engellemek için tavsiye edilmektedir.