Kariyer

Aydınlar Dental'de kariyer fırsatları için bizimle iletişime geçin.

Bize Danışın
Bize Danışın

Bize Danışın

Aşağıdaki form doldurarak randevu bildirimi oluşturabilirsiniz.

Name(Gerekli)
Dosyaları buraya sürükleyin ya da
Azami dosya boyutu: 128 MB.

  Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

  0/0

  Çalışanlar oldukça profesyonel, kibar ve yardımsever. Özellikle yurt dışından gelen hastalarda randevular konusunda çok hassaslar, saatler konusunda çok dikkatliler. Bu kliniği bulduğum ve burada tedavi olduğum için çok mutluyum.

  Malwina BLICHARZ

  04 Aralık 2017

  Pelin Karamik’e tüm ailemizle birlikte teşekkür ederiz, bana ve kız kardeşime harika bir tedavi sağladı, en başta yapılması gerekenleri ve tüm fiyatları detaylı bir şekilde bize gösterdi. tüm sorularımızı yanıtlamak ve son dakikada ablamla ilgilenmek için çok cana yakın ve nazik. Çok iyi, profesyonel ve güler yüzlü hizmet, hepimiz çok keyif aldık.

  Alan Baychorov

  20.01.2021

  Ağız ve Diş sağlığı merkezi hekimleri Mete Dalbeler, Neslihan Türker ve Ali Osman Maviş’e teşekkür ederim. Bilimsel olarak üst düzeyde üç hekimi bir arada bulmak ve tedavi olmak biz hastalar için büyük nimet. Başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

  Melek Yeşim KURUOĞLU

  11 Ekim 2018

  Diş Hekimleri Deniz hanım ve Sermin hanım uzmanlıklarının yanında tam birer misafirperverler. Benim gibi zor tedavi edilebilecek bir hastayı bile evinde ve huzurlu gibi hissettirmeyi başardılar. Huzurunuzda kendilerine çok teşekkür ederim.

  Seyhun Yamanel

  13 Temmuz 2018

  Dişlerim için yaptığınız herşey için çok teşekkür ederim. Emine Hanım ve Ülkü Hocam gerçekten hiç tahmin etmediğim, bir sonuç yarattılar. Dişlerimin onarımı için gösterdikleri özeni asla unutamam. Dişlerimden gerçekten çok mutluyum. Ayrıca emeği geçen diğer arkadaşlara da çok teşekkür ederim.

  Osman ŞAHAN

  26 Ağustos 2018
  Diş Hekimliği
  05 Aralık 2019

  Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2023

  Diş ağrısı sadece diş çürüğü anlamına gelmez

  Diş ağrıları genellikle diş çürükleri nedeniyle olur, bazen diş ağrılarının sebebi diş çürükleri olamayabilir, daha ciddi durumlar olabilir. Diş ağrılarının sebepleri;

  Bruksizm

  Bruksizm, diş gıcırdatılması veya diş sıkılmasına bağlı olarak ortaya çıkan parafonksiyonel hareketlerdir. Bu hareketler dişte mine aşınmaları, çatlaklar, dişin yanı sıra dolgu ve protezlerde kırıklar ve dişte sallanmalara yol açar. Bir diğer problem ise temporomandibuler eklem bozukluklarıdır. Isırma ve çiğneme sırasındaki ani ve şiddetli ağrı dişteki kırık, birden fazla dişteki hafif ağrı bruksizm sırasında meydana gelen basınç sebebiyle görülür.

  Baş ağrısı ile uyanmak, açıklanamayan yüz ve çene ağrıları bruksizm diğer belirtileridir.

  Gömülü 20 Yaş Dişleri

  Yirmi yaş dişleri çene arkının dar olmasından dolayı sürme pozisyonundan sapabilir, tamamen veya kısmen gömük kalabilir. Sürme sırasında komşu olduğu dişlere baskı yaparak çürümelerine ve diş eti hastalığı oluşmasına yol açabilir. Ayrıca enfekte olduğunda çevre dokuları şişer bu da yandaki dişte, kulakta ve yüzde ağrıya neden olur.

  Diş Hassasiyeti

  Sert diş fırçası kullanımı, sert diş fırçalama veya bruksizm mineye zarar verebilir. Diş eti hastalığı nedeniyle diş eti çekilerek kök yüzeyi açılabilir. Tüm bunlar sinir uçlarının açıkta kalmasına ve dolayısıyla sıcak ve soğuk besinlerin ağrı yapmasına yol açabilir.  

  Diş eti Hastalıkları

  Diş çürüklerinin yanında, ağızda en sık rastlanılan problemlerden diğeri birer bakteriyel enfeksiyon olan gingivitis ve periodontitistir. Diş eti hastalıkları çoğunlukla ağrı yapmaz, ancak çiğneme sırasında rahatsızlık hissedilmesine neden olur.

  Diş eti travmalara karşı hassas bir yapıya sahiptir, sert fırça kullanmak, sert fırçalamak veya sert ekmek kabuğu gibi şeyler diş etini kolayca yaralayabilir ve ağrı meydana gelir.

  Nekrotizan ülseratif gingivitis ve periodontitis diş etinin sık rastlanılmayan akut enfeksiyonlarıdır.  Genellikle stres veya AIDS gibi sistemik sağlık problemlerle birlikte ortaya çıkar. Diş eti kenarında ağrılı ülserler ve kanama ile karakterizedir.

  Diş etinin bir diğer akut ve ağrılı enfeksiyonu herpetik gingivostomatitistir. Etkeni uçuğa da neden olan herpes simpleks virüsüdür. Çok sayıda toplu iğne başı büyüklüğünde içi sıvı dolu kabarcıklar oluşur, bunlar patladığında düzensiz kenarlı, ağrılı ülserler ortaya çıkar. Yine diş eti abseleri, aftlar ve Behçet sendromu ağrıya yol açan nedenlerdir.

  Eğer çürüğünüz olamadığı halde ağrılarınız varsa, bunu çözümlemek ve durumun daha da kötüleşmesini engellemek için en kısa zamanda diş hekimini ziyaret etmelisiniz.